17/08/2013 S159 Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
Niniejsze ogłoszenie w witrynie TED: http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:277443-2013:TEXT:PL:HTML
Polska-Łodygowice: Sieć internetowa
2013/S 159-277443
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe
Gmina Łodygowice
ul. Piłsudskiego 75
Punkt kontaktowy: Gmina Łodygowice
Osoba do kontaktów: Marcin Zyzak
34-325 Łodygowice
POLSKA
Tel.: +48 338630505
E-mail: zp@lodygowice.pl
Faks: +48 338630501
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.lodygowice.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Zaprojektowanie, wykonanie szerokopasmowej sieci dostępowej, dostawa sprzętu sieciowego i komputerowego oraz realizacja obowiązków Operatora Wykonawczego w ramach projektu „E–integracja w Gminie Łodygowice – kontynuacja.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Łodygowice.
Kod NUTS PL225
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest:
1.1. Zaprojektowanie, dostawa, zainstalowanie i uruchomienie systemu bezprzewodowej sieci szerokopasmowej.
1.2. Dostawa, zainstalowanie i uruchomienie we wskazanych przez Zamawiającego wybranych gospodarstwach domowych zestawów komputerowych i podłączenie ich z wykorzystaniem wykonanej sieci szerokopasmowej na terenie Gminy Łodygowice.
1.3. Świadczenie usług Operatora Wykonawczego, wymienionych poniżej.
2. Podstawowy zakres prac obejmuje:
2.1. Zaprojektowanie, dostawę, zainstalowanie i uruchomienie urządzeń stacji bazowych wraz z zapewnieniem technicznego łącza do sieci Internet.
2.2. Dostawę, zainstalowanie i uruchomienie urządzeń stacji abonenckich.
2.3. Dostawę i uruchomienie 40 zestawów komputerowych w 40 gospodarstwach domowych oraz 40 zestawów komputerowych w 5 jednostkach podległych.
2.4. Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
2.5. Przygotowanie i uzyskanie w imieniu Zamawiającego wszystkich wymaganych pozwoleń i decyzji niezbędnych do uruchomienia sieci wraz z poniesieniem kosztów i opłat ich pozyskania,
2.6 Świadczenie usług Operatora Wykonawczego polegających na:
2.6.1 Zakup hurtowego dostępu do Internetu oraz dostarczenie go za pośrednictwem wybudowanej do tego celu infrastruktury telekomunikacyjnej stworzonej w ramach realizowanego Projektu „E–integracja w Gminie Łodygowice – kontynuacja w” do 5 (pięciu) jednostek organizacyjnych Gminy Łodygowice oraz dla 40 (czterdziestu) uprawnionych gospodarstw domowych w okresie realizacji projektu,
Parametry łącza powinna spełniać następujące minimalne wymagania:
- szybkość łącza internetowego do użytkownika indywidualnego min: 2 Mb/s,
- szybkość łącza internetowego od użytkownika indywidualnego min: 2 Mb/s,
- szybkość łącza internetowego do użytkownika będącego jednostką organizacyjną min: 4 Mb/s,
- szybkość łącza internetowego od użytkownika będącego jednostką organizacyjną min: 4 Mb/s,
2.6.2 Utrzymanie przęseł radioliniowych pracujących w paśmie licencjonowanym wraz z ponoszeniem kosztów związanych z utrzymaniem płatnych kanałów niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania.
2.6.3. Kontrolę i bieżące serwisowanie wydanych zestawów komputerowych w zakresie sprzętu, oprogramowania, oplombowania zestawów, czas usunięcia usterek i uszkodzeń – poniżej 48 h.
2.6.4. Podejmowanie działań zmierzających do odzyskania sprzętu w razie nieprawidłowego użytkowania przez odbiorców końcowych.
2.6.5 Świadczenia usługi pomocy technicznej dla uczestników projektu rozumianej jako przyjmowanie zgłoszeń awarii oraz rozwiązywanie problemów z dostarczonym w ramach niniejszego postępowania sprzętu komputerowego, oprogramowania, usługi dostępu do Internetu w tym:
- telefonicznego przyjmowania zgłoszeń awarii w okresie obowiązywania umowy poprzez dedykowaną bezpłatną linię typu 0800 lub za pośrednictwem numeru kontaktowego stacjonarnego, w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-18.
- obsługę zgłoszeń awarii wysłanych przez uczestników projektu za pośrednictwem formularza na stronie internetowej lub wysłanego pod wskazany przez wykonawcę adres e-mail,
- rozwiązywanie problemów ze sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w siedzibie użytkownika, telefonicznie lub mailowo,
- rozwiązywanie problemów z dostępem do Internetu w siedzibie użytkownika lub telefonicznie,
- prowadzeniu elektronicznej ewidencji zgłoszeń serwisowych
- monitorowanie procesu realizacji przez producenta sprzętu komputerowego obsługi gwarancyjnej,
- konsultacji oraz pomocy w dalszej rozbudowie, przebudowie i modernizacji infrastruktury;
2.6.6. Nadzór nad prawidłowym korzystaniem z sygnału internetowego (przeciwdziałanie nieuprawnionemu korzystaniu z sygnału),
2.6.7. Administrowanie podległą infrastrukturą techniczną w tym:
- bieżąca kontrola ewentualnych nadużyć,
- bieżące utrzymanie łączy internetowych (remonty, modernizacja, naprawa),
- bieżącym monitorowaniu infrastruktury i wykrywaniu awarii,
- bieżącym usuwaniu awarii w ciągu maksymalnie 48 godzin, zaś w przypadku urządzeń aktywnych stanowiących wyposażenie Centrum Zarządzania siecią - 8 godzin,
- w przypadku awarii urządzeń podlegającym gwarancji producenta/dystrybutora monitorowanie procesu wymiany/naprawy sprzętu lub egzekwowanie od producenta otrzymania urządzeń zastępczych na czas naprawy w celu zachowania ciągłości pracy sieci,
- nieodpłatną deinstalację uszkodzonych elementów systemu teleinformatycznego oraz jeżeli zaistnieje takowa potrzeba wysłanie uszkodzonych elementów do producenta lub przedstawiciela serwisu oraz ich ponowną instalację (ewentualne koszty naprawy, wysyłki lub zakupu nowych urządzeń pokrywa Zamawiający),
- wymiana lub naprawa uszkodzonych elementów pasywnych tj. okablowania, masztów, uchwytów itp., których uszkodzenie wynikło z przyczyn eksploatacyjnych a nie z powodu osób trzecich lub sił wyższych,
- sporządzaniu okresowych raportów obciążenia infrastruktury sieciowej (punktów dostępowych WiFi oraz innych urządzeń),
- aktualizacji oprogramowania urządzeń sieciowych,
- okresowej konserwacji elementów i urządzeń infrastruktury sieciowej,
- zapisywaniu zdarzeń systemowych (logowanie zdarzeń) i archiwizacji danych, prowadzeniu i bieżącej aktualizacji dokumentacji technicznej sieci;
2.6.8. Instalowanie i konfigurowanie infrastruktury teleinformatycznej wykonanej w technologii bezprzewodowej, w sytuacjach nieobjętych gwarancją producenta, rozumianych jako wykonywanie prac instalacyjnych elementów sieci (w tym również w następstwie np. przeniesień urządzeń do innego beneficjenta ostatecznego, lub podłączenie nowego beneficjenta ostatecznego) oraz przeprogramowanie/rekonfiguracja niezbędnych urządzeń aktywnych sieci teleinformatycznej na potrzeby prawidłowości transmisji danych. W przypadku zmiany lokalizacji instalacji łącza internetowego oraz zestawu komputerowego Wykonawca na wniosek Zamawiającego przeniesie usługę dostępu do Internetu we wskazane miejsce na terenie Gminy Łodygowice. Czynność tę Wykonawca wykona w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia zgłoszenia. Cena wyrażona w ofercie obejmować będzie koszt dokonania takich przeniesień.
2.6.9. Pisemne opracowywanie - na żądanie Zamawiającego - informacji techniczno- ekonomicznych, dotyczących realizowanej inwestycji i jej postępu rzeczowego.
2.6.10. Nadzorowanie procesu przyjęcia środków trwałych do użytkowania.
2.6.11. Uczestniczenie w czynnościach odbioru końcowego projektu poprzez uczestnictwo w odbiorze końcowym.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 9 do SIWZ.
4. Dostarczony sprzęt i oprogramowanie muszą być dopuszczone do obrotu na terenie Polski i posiadać wymagane certyfikaty i poświadczenia polskie lub Unii Europejskiej.
5. Użyte do realizacji zamówienia urządzenia, materiały muszą być nowe (rok produkcji nie wcześniej niż I kwartał 2013).
6. Wykonawca zobowiąże się do udzielenia gwarancji w okresach i na zasadach opisanych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, w przypadku wyboru jego oferty.
7. Przed złożeniem oferty wskazana jest wizja lokalna w terenie w celu zapoznania się Wykonawcy z topografią i specyfiką terenu gminy Łodygowice.
8. Miejsce realizacji: Gmina Łodygowice.
9. Usługi wchodzące w zakres przedmiotu zamówienia mogą być powierzone do wykonania podwykonawcom.
Uwaga!
W przypadku użycia w SIWZ przy opisie przedmiotu zamówienia nazwy producenta, znaku towarowego, patentu lub pochodzenia w odniesieniu do określonych przedmiotów, Zamawiający wymaga, aby taki zapis rozumieć jako minimalny, określający parametry techniczne przedmiotu i w tym przypadku Wykonawca może zaoferować przedmiot równoważny, tzn. o takich samych lub lepszych parametrach, ale przy spełnianiu minimalnych parametrów określonych przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest również przedstawić wraz z ofertą szczegółowy opis przedmiotu, z którego w sposób nie budzący wątpliwości Zamawiającego winno wynikać, iż zastosowany przedmiot lub element jest o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych niż przedmiot lub jego element określony przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia (np.: opisy techniczne, karty techniczne, wyciągi z katalogu, foldery, itp.). Obowiązek wykazania, iż oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania Zamawiającego, leży po stronie Wykonawcy. Wszelkie ryzyko (w tym koszty ewentualnych ekspertyz) związane z udowodnieniem równoważności przedmiotów wskazanych w załącznikach do SIWZ, spoczywa na Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest w takim przypadku wykazać, że dostarczane przez niego artykuły spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
32412110, 32412100, 32418000, 32420000, 32422000, 32424000, 30213000, 48200000, 51300000, 72400000, 72720000, 72611000, 80533100
II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 2.11.2013. Zakończenie 30.10.2015
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. W prowadzonym postępowaniu Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości:
15 000 złotych (piętnaście tysięcy złotych).
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ( Dz. U. Nr 109,poz. 1158, ze zm.)
4. Poręczenia lub gwarancje, wnoszone jako wadium muszą być ważne minimum przez okres związania ofertą i dotyczyć przedmiotowego zamówienia.
5. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem /operacja bezgotówkowa/ na rachunek bankowy w Banku Spółdzielczym w Żywcu nr 40 8137 0009 0000 2541 2000 0040.
6. Jeżeli wadium jest wnoszone w innej formie niż pieniądz należy je złożyć w Kasie Urzędu Gminy Łodygowice (Łodygowice ul. Piłsudskiego 75, parter) przed ostatecznym terminem składania ofert.
7. Wykonawca, którego oferta nie zostanie zabezpieczona wadium, zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta uznana za odrzuconą.
8. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na okres związania ofertą.
9. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy pzp.
10. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
11. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
12. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
13. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
15. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
- odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
- nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wyko¬nania umowy;
- zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
16. Zamawiający będzie wymagał złożenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy od Wybranego Wykonawcy w wysokości 5 % brutto wartości umowy.
17. Zabezpieczenie może być wniesione w jednej lub kilku formach przewidzianych art. 148 ust.1 ustawy prawo zamówień publicznych:
- pieniądzu;
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
- gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych;
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
18. Jeżeli zabezpieczenie będzie składane w postaci gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, gwarancja ta powinna być bezwarunkowa i „na pierwsze żądanie”.
19. Obowiązkiem wykonawcy jest wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy przed jej zawarciem. W przypadku wniesienia zabezpieczenia w formie pieniężnej żądana przez Zamawiającego kwota winna zostać wpłacona w pełnej wysokości przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy Łodygowice, wskazany w pkt. 5 przed zawarciem umowy. Wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w ww. postaci jest skuteczne dopiero z chwilą uznania rachunku Urzędu Gminy Łodygowice kwotą zabezpieczenia. Stosowne dokumenty potwierdzające wniesienie zabezpieczenia w innych formach winny zostać złożone w kasie Urzędu Gminy Łodygowice przed zawarciem umowy.
20. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
21. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy.
22. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w pkt 17. Zmiana formy zabezpieczenia jest dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości.
23. Zamawiający zwraca zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady nie może przekraczać 30 % wysokości zabezpieczenia. Kwota, o której mowa w art. 151 ust. 2 ustawy pzp, jest zwracana nie później niż w 15. dniu po upływie okresu rękojmi za wady.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Wynagrodzenie za wykonanie systemu bezprzewodowej sieci szerokopasmowej oraz dostawę komputerów będzie płatne jednorazowo, po wykonaniu tych części przedmiotu zamówienia, i potwierdzeniu prawidłowości ich wykonania przez Zamawiającego (protokoły odbioru), przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę w terminie 30 dni od dnia otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT przez Wykonawcę.
Wynagrodzenie za realizację obowiązków Operatora Wykonawczego będzie płatne w miesięcznych ratach, stanowiących iloraz tej kwoty i ilości miesięcy obowiązywania umowy, przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę w terminie 30 dni od dnia otrzymania faktury wystawionej przez Wykonawcę.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
2. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie:
a) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania
b) muszą ustanowić pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
c) pełnomocnictwo musi mieć formę pisemną
d) przed zawarciem umowy o niniejsze zamówienie publiczne, jeżeli oferta konsorcjum została wybrana jako najkorzystniejsza. Zamawiający może wezwać do przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:
1.1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wykonawca oświadczy, że:
Jest operatorem telekomunikacyjnym posiadającym uprawnienia przedsiębiorcy telekomunikacyjnego upoważniające do wykonywania działalności telekomunikacyjnej w rozumieniu Prawa telekomunikacyjnego, zarejestrowanym w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej w zakresie co najmniej jako operator sieci telekomunikacyjnej, usługi telekomunikacyjnej lub udogodnień towarzyszących:
Świadczenie usług telekomunikacyjnych:
- usługa transmisji danych
- usługa zapewniania dostępu do sieci Internet
- usługa telekomunikacyjna sprzedawana we własnym imieniu i na własny rachunek, wykonywana przez innego dostawcę usług transmisja danych
- usługa telekomunikacyjna sprzedawana we własnym imieniu i na własny rachunek, wykonywana przez innego dostawcę usług zapewnienie dostępu do sieci Internet,
Na potwierdzenie spełniania tego warunku wykonawcy złożą dokumenty o których mowa w części V. SIWZ pkt 1 ppkt. 1.1.
1.2. Posiadania wiedzy i doświadczenia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca zrealizował a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych realizuje usługi polegające na:
1. Wykonaniu jednego zamówienia o wartości nie mniejszej niż 600 000,00 PLN brutto, obejmującego: budowę sieci szerokopasmowej w technologii bezprzewodowej (WiFi lub/i WiMAX lub/i LMDS lub/i LTE) wraz z jednoczesną dostawą zestawów komputerowych wraz z drukarkami.
Sieć szerokopasmowa, o której mowa wyżej, winna obejmować:
- przynajmniej 6 sztuk stacji dostępowych pracujących w technologii bezprzewodowej,
- przynajmniej 6 sztuk zarządzalnych przełączników sieci LAN,
- routera brzegowego posiadającego funkcjonalności firewall'a, antywirusa, antyspam oraz kontroli treści,
- systemów podtrzymania zasilania UPS,
- systemu zarządzania siecią bezprzewodową.
2. Realizacji co najmniej jednej usługi spełniającej łącznie następujące warunki:
a) serwisowanie infrastruktury teleinformatycznej bazującej na technologii bezprzewodowej, składającej się z co najmniej z 6 punktów dostępowych typu punkt-wielopunkt,
b) serwisowanie sprzętu komputerowego będącego w użytkowaniu przez min. 40 użytkowników,
c) obsługa awarii sieci urządzeń aktywnych w trybie Gwarancji Świadczenia Usług (SLA) o parametrach: maksymalnie 24 godziny na usunięcie awarii w sieci bezprzewodowej oraz zapewnienie czasu reakcji serwisu na zgłoszenie (usterki, awarii) maksymalnie do 20 godzin od momentu jej zgłoszenia.
Na potwierdzenie spełniania tego warunku wykonawcy złożą dokumenty o których mowa w części V. SIWZ pkt 1 ppkt. 1.2 i 1.3.
1.3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wykonawca oświadczy, że na czas realizacji zamówienia będzie dysponował:
Zamawiający wymaga, aby wykonawca podczas realizacji zamówienia dysponował osobami pełniącymi następujące funkcje:
a) Ekspert ds. sieci bezprzewodowej posiadający kwalifikację do konfiguracji kontrolera WLAN i bezprzewodowych punktów dostępowych oraz wiedzę w zakresie instalacji i konfiguracji urządzeń.
b) Ekspert ds. technicznych posiadający kwalifikację do konfiguracji przełączników sieci LAN oraz wiedzę w zakresie instalacji i konfiguracji urządzeń.
Przy czym Zamawiający dopuszcza, aby powyższe funkcje pełniła jedna osoba.
Na potwierdzenie spełniania tego warunku wykonawcy złożą dokumenty o których mowa w części V. SIWZ pkt 1 ppkt. 1.4.
1.4. Sytuacji ekonomicznej i finansowej
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wykonawca oświadczy, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie niższą niż 500 000 zł
Na potwierdzenie spełniania tego warunku wykonawcy złożą dokumenty o których mowa w części V. SIWZ pkt 1 ppkt. 1.5.
2. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców ocena spełniania warunków o których mowa w pkt. 1 dotyczyć będzie wszystkich Wykonawców łącznie- jeden Wykonawca nie musi samodzielnie spełniać powyższych warunków.
4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie:
a) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania
b) muszą ustanowić pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
c) pełnomocnictwo musi mieć formę pisemną
d) przed zawarciem umowy o niniejsze zamówienie publiczne, jeżeli oferta konsorcjum została wybrana jako najkorzystniejsza. Zamawiający może wezwać do przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
5. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
6. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
Na potwierdzenie spełniania tego warunku wykonawcy dokumenty o których mowa w części V. SIWZ pkt 2 ppkt. 2.1-2.7.
7. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie analizy formalno-prawnej i merytorycznej oświadczeń i dokumentów złożonych przez wykonawców. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: „spełnia – nie spełnia”.
V. OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY, JAKIE MA DOSTARCZYĆ WYKONAWCA W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1. W celu potwierdzenia, iż wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu wykonawca obowiązany jest przedłożyć :
1.1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wynikających z art. 22 ust. 1 ustawy (zał. nr 3 do SIWZ), a także –– o ile wynika to ze złożonego oświadczenia - pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
1.2. Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie trzech lat przed upływem terminu składania ofert (zał. nr 4 do SIWZ), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku określonego w części IV SIWZ pkt.1.ppkt 1.2.
1.3. Do wykazu usług należy załączyć:
a) Dowody określające, czy usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Dowodem może być poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub oświadczenie wykonawcy- jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
b) W miejsce poświadczenia, o którym mowa w pkt. 1.3.a) Wykonawca może przedłożyć dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług, określone w §1 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. nr 226, poz. 1817).
c) W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów (poświadczeń).
1.4. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku określonego w części IV SIWZ pkt.1.ppkt 1.3. (zał. nr 5 do SIWZ).
1.5. Opłacona polisa, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, do wykazania spełniania warunku określonego w części. IV SIWZ pkt.1.ppkt 1.4.
1.6. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda przedstawienia:
a) W przypadku warunków, o których mowa w art.22 ust. 1 pkt 4 ustawy- dokumentów dotyczących podmiotów, zasobami których będzie dysponował wykonawca wymienione w części V. SIWZ pkt 1 ppkt. 1.5.
b) Dokumentów dotyczących, w szczególności:
- zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
- sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
- charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
- zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
2. W celu potwierdzenia, iż Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania z powodów, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć następujące dokumenty:
2.1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - załącznik nr 6 do SIWZ.
2.2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (warunek aktualności spełniać będzie również dokument wystawiony z datą wcześniejszą, lecz odpowiednio potwierdzony przez organ wydający w wymaganym terminie).
2.3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
2.4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2.5. Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2.6. Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2.7. Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 10 i 11 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2.8. Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym, że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
2.9. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składa następujące dokumenty:
2.9.1. Zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 2.2-2.4. i 2.6 składa dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości (wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert)
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert)
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie (wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
2.9.2. Zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 2.5 i 2.7 składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8, 10 i 11 ustawy. (wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
2.9.3. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2.9.1. i 2.9.2. zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
3. Pozostałe dokumenty, które Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z ofertą:
3.1. Wypełniony Formularz ofertowy (zał. nr 1 do SIWZ), zawierający m.in.:
- oświadczenie o zapoznaniu się ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia wraz ze wszystkimi załącznikami i przyjęciu ich bez zastrzeżeń oraz o uznaniu się za związanymi określonymi w niej postanowieniami i zasadami postępowania,
- oświadczenie o przyjęciu: terminu płatności i terminu związania ofertą przez okres 60 dni
- oświadczenie o zobowiązaniu do zawarcia umowy na warunkach określonych we wzorze umowy (załącznik nr 8 do SIWZ)
- wykaz części zamówienia, których Wykonawca powierzy podwykonawcom.
3.2. Kalkulację uproszczoną (zał. nr 2 do SIWZ).
3.3. Certyfikat. Dostarczony sprzęt i oprogramowanie muszą posiadać deklarację CE. Należy dołączyć do oferty dokumenty potwierdzające spełnienie wymogu.
3.4. Wykonawca zgodnie z art. 26 ust. 2d ustawy Prawo zamówień publicznych ma obowiązek złożyć listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust.2 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej- załącznik nr 7 do SIWZ.
3.5. W wypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia np. spółki cywilne, konsorcja itp. dokumenty, o których mowa w pkt. V.2 SIWZ ppkt. 2.1-2.7. i pkt. V.3.4. winny zostać przedłożone odrębnie w odniesieniu do każdego z wykonawców.
3.6. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt. V.2 SIWZ ppkt. 2.1-2.7.
3.7. W przypadku złożenia oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja, oświadczenia, wnioski adresowane będą do Pełnomocnika (Lidera) ze skutkiem wobec wszystkich mocodawców.
W przypadku złożenia oferty przez konsorcjum wyłącznie Lider konsorcjum będzie mógł wystawiać faktury.
3.8. Pełnomocnictwo udzielane osobom podpisującym dokumenty ofertowe, o ile prawo do reprezentowania wykonawcy w powyższym zakresie nie wynika wprost z dokumentów rejestrowych – postanowienie niniejsze stosuje się odpowiednio do reprezentowania wykonawcy powołanego i funkcjonującego na podstawie przepisów ustaw.
4. UWAGA!!! Dokumenty, o których mowa wyżej, należy przedłożyć w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub osobę upoważnioną do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy – zgodnie z załączonym upoważnieniem. W przypadku składania elektronicznych dokumentów powinny być one opatrzone przez Wykonawcę bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. W przypadku, gdy złożona przez wykonawcę kopia dokumentu będzie nieczytelna lub będzie budzić wątpliwości co do jej prawdziwości, zamawiający może zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu.
6. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez wykonawcę lub osobę upoważnioną do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy – zgodnie z załączonym upoważnieniem.
7. UWAGA!!! Zamawiający dopuszcza złożenie dokumentów dotyczących opisu technicznego urządzeń oferowanych przez Wykonawców (tzw. datasheet) i certyfikatów potwierdzających spełnienie norm wymaganych przez Zamawiającego w języku angielskim.
8. W przypadku, gdy złożone przez wykonawców dokumenty, oświadczenia dotyczące warunków udziału w postępowaniu zawierają dane/informacje w innych walutach niż złoty polski, Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie kurs NBP z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w dzienniku Urzędowym UE.
Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs walut przez NBP, Zamawiający przyjmie kurs przeliczeniowy z ostatniej opublikowanej tabeli kursów NBP przed dniem wszczęcia postępowania o zamówieniu. Kursy walut dostępne są pod następującym adresem internetowym: http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/kursy/kursy_archiwum.html
Zamawiający będzie korzystał z „Archiwum kursów średnich – tabela A”.
http://www.nbp.pl/home.aspx?c=/ascx/archa.ascx
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Na potwierdzenie spełniania tego warunku wykonawcy złożą dokumenty o których mowa w części V. SIWZ pkt 1 ppkt. 1.5.
Opłacona polisa, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, do wykazania spełniania warunku określonego w części. IV SIWZ pkt.1.ppkt 1.4.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: 1.4. Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wykonawca oświadczy, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie niższą niż 500 000 zł
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Na potwierdzenie spełniania tego warunku wykonawcy złożą dokumenty o których mowa w części V. SIWZ pkt 1 ppkt. 1.4.
Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku określonego w części IV SIWZ pkt.1.ppkt 1.3. (zał. nr 5 do SIWZ).
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wykonawca oświadczy, że na czas realizacji zamówienia będzie dysponował:
Zamawiający wymaga, aby wykonawca podczas realizacji zamówienia dysponował osobami pełniącymi następujące funkcje:
a) Ekspert ds. sieci bezprzewodowej posiadający kwalifikację do konfiguracji kontrolera WLAN i bezprzewodowych punktów dostępowych oraz wiedzę w zakresie instalacji i konfiguracji urządzeń.
b) Ekspert ds. technicznych posiadający kwalifikację do konfiguracji przełączników sieci LAN oraz wiedzę w zakresie instalacji i konfiguracji urządzeń.
Przy czym Zamawiający dopuszcza, aby powyższe funkcje pełniła jedna osoba.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Sekcja IV: Procedura
IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
RIP-ZP/07/2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
1.10.2013 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 1.10.2013 - 09:00
Miejscowość:
Łodygowice, ul. Piłsudskiego 75
Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamówienie realizowane w ramach projektu pn. E–integracja w Gminie Łodygowice – kontynuacja”
współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeśli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
2. Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia jest dostępna na stronie internetowej www.lodygowice.pl
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolanie@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587700
Adres internetowy: http://uzp.gov.pl
VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy zgodnie z działem VI ustawy Prawo z zamówień publicznych.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Uznaje się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art.27.ust.2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
6. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
8. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
9. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
10. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia.
11. W przypadku wniesienia odwołania Zamawiający nie będzie mógł zawrzeć umowy do czasu ogłoszenia przez Izbę wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze.
12. Po wniesieniu odwołania Zamawiający prześle niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamieści je również na stronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu i jest udostępniana specyfikacja, wzywając wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
13. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię należy doręczyć Zamawiającemu oraz wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
14. Wykonawcy, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego, stają się uczestnikami postępowania odwoławczego, jeżeli mają interes w tym, aby odwołanie zostało rozstrzygnięte na korzyść jednej ze stron.
15. Zamawiający może wnieść do Prezesa KIO odpowiedź na odwołanie. Odpowiedź na odwołanie wnosi się na piśmie lub ustnie do protokołu.
16. W przypadku uwzględnienia przez Zamawiającego w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu KIO może umorzyć postępowanie na posiedzeniu niejawnym bez obecności stron oraz uczestników postępowania odwoławczego, którzy przystąpili do postępowania po stronie wykonawcy, pod warunkiem że w postępowaniu odwoławczym po stronie Zamawiającego nie przystąpił w terminie żaden wykonawca. W takim przypadku Zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.
17. Jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie Zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez Zamawiającego, KIO umarza postępowanie, a Zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.
18. Jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, wniesie sprzeciw wobec uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu, KIO rozpoznaje odwołanie.
19. Sprzeciw wnosi się na piśmie lub ustnie do protokołu.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
14.8.2013
Wójt Gminy
Andrzej Pitera
Łodygowice, dn. 04 września 2013 r.
RIP-ZP/07/2013
Uwaga!! Wykonawcy zadali pytania!!
Dotyczy: „Zaprojektowanie, wykonanie szerokopasmowej sieci dostępowej, dostawa sprzętu sieciowego i komputerowego oraz realizacja obowiązków Operatora Wykonawczego w ramach projektu „E–integracja w Gminie Łodygowice – kontynuacja”, sprawa nr RIP-ZP/07/2013, Zamawiający Gmina Łodygowice
W oparciu o art. 38 ust.1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. 2013 poz. 907 ze zm.), Zamawiający udziela odpowiedzi na następujące pytania:
Zamawiający w rozdziale IV SIWZ WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU WYMAGANE OD WYKONAWCY, pkt 1.2 opisuje poniższy warunek:
- Posiadanie wiedzy i doświadczenia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca zrealizował a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych realizuje usługi polegające na:
- Wykonaniu jednego zamówienia o wartości nie mniejszej niż 600 000,00 PLN brutto, obejmującego: budowę sieci szerokopasmowej w technologii bezprzewodowej (WiFi lub/i WiMAX lub/i LMDS lub/i LTE) wraz z jednoczesną dostawą zestawów komputerowych wraz z drukarkami.
Sieć szerokopasmowa, o której mowa wyżej, winna obejmować:
- przynajmniej 6 sztuk stacji dostępowych pracujących w technologii bezprzewodowej,
- przynajmniej 6 sztuk zarządzalnych przełączników sieci LAN,
- routera brzegowego posiadającego funkcjonalności firewall’a, antywirusa, antyspam oraz kontroli treści,
- systemów podtrzymania zasilania UPS,
- systemu zarządzania siecią bezprzewodową.
Czy Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu wykazując się realizacją usługi realizowanej na podstawie kilku umów realizowanych na rzecz tego samego Zamawiającego lub kilku Zamawiających, obejmujących wymagany zakres z rozbiciem na:
- budowę sieci szerokopasmowej w technologii bezprzewodowej (WiFi lub/i WiMAX lub/i LMDS lub/i LTE)
- dostawę zestawów komputerowych wraz z drukarkami.
Odpowiedź:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił warunki w przypadku realizacji usługi na podstawie kilku umów realizowanych na rzecz tego samego Zamawiającego.
- Realizacji co najmniej jednej usługi spełniającej łącznie następujące warunki:
a) serwisowanie infrastruktury teleinformatycznej bazującej na technologii bezprzewodowej, składającej się z co najmniej z 6 punktów dostępowych typu punkt-wielopunkt,
b) serwisowanie sprzętu komputerowego będącego w użytkowaniu przez min. 40 użytkowników,
c) obsługa awarii sieci urządzeń aktywnych w trybie Gwarancji Świadczenia Usług (SLA) o parametrach: maksymalnie 24 godziny na usunięcie awarii w sieci bezprzewodowej oraz zapewnienie czasu reakcji serwisu na zgłoszenie (usterki, awarii) maksymalnie do 20 godzin od momentu jej zgłoszenia.
Czy Zmawiający uzna, że Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu wykazując się realizacją usługi realizowanej na podstawie kilku umów realizowanych na rzecz tego samego Zamawiającego lub kilku Zamawiających, które łącznie spełniają warunki:
a) serwisowanie infrastruktury teleinformatycznej bazującej na technologii bezprzewodowej, składającej się z co najmniej z 6 punktów dostępowych typu punkt-wielopunkt,
b) serwisowanie sprzętu komputerowego będącego w użytkowaniu przez min. 40 użytkowników,
c) obsługa awarii sieci urządzeń aktywnych w trybie Gwarancji Świadczenia Usług (SLA) o parametrach: maksymalnie 24 godziny na usunięcie awarii w sieci bezprzewodowej oraz zapewnienie czasu reakcji serwisu na zgłoszenie (usterki, awarii) maksymalnie do 20 godzin od momentu jej zgłoszenia.
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił warunki w przypadku realizacji usługi na podstawie kilku umów realizowanych na rzecz tego samego Zamawiającego.
Powyższe wyjaśnienia stają się integralną częścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Łodygowice, dn. 25 września 2013 r.
RIP-ZP/07/2013
Uwaga! Zmiana SIWZ!
Dotyczy: „Zaprojektowanie, wykonanie szerokopasmowej sieci dostępowej, dostawa sprzętu sieciowego i komputerowego oraz realizacja obowiązków Operatora Wykonawczego w ramach projektu „E–integracja w Gminie Łodygowice – kontynuacja”, sprawa nr RIP-ZP/07/2013, Zamawiający Gmina Łodygowice
Działając na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.), w związku z udzieleniem błędnej odpowiedzi na pytania Wykonawców do SIWZ w dniu 04.09.2013 r., Zamawiający podaje poniżej prawidłowe odpowiedzi na przedmiotowe pytania oraz dokonuje stosownych zmian w treści SIWZ:
Zamawiający w rozdziale IV SIWZ WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU WYMAGANE OD WYKONAWCY, pkt 1.2 opisuje poniższy warunek:
- Posiadanie wiedzy i doświadczenia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca zrealizował a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych realizuje usługi polegające na:
- Wykonaniu jednego zamówienia o wartości nie mniejszej niż 600 000,00 PLN brutto, obejmującego: budowę sieci szerokopasmowej w technologii bezprzewodowej (WiFi lub/i WiMAX lub/i LMDS lub/i LTE) wraz z jednoczesną dostawą zestawów komputerowych wraz z drukarkami.
Sieć szerokopasmowa, o której mowa wyżej, winna obejmować:
- przynajmniej 6 sztuk stacji dostępowych pracujących w technologii bezprzewodowej,
- przynajmniej 6 sztuk zarządzalnych przełączników sieci LAN,
- routera brzegowego posiadającego funkcjonalności firewall’a, antywirusa, antyspam oraz kontroli treści,
- systemów podtrzymania zasilania UPS,
- systemu zarządzania siecią bezprzewodową.
Czy Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu wykazując się realizacją usługi realizowanej na podstawie kilku umów realizowanych na rzecz tego samego Zamawiającego lub kilku Zamawiających, obejmujących wymagany zakres z rozbiciem na:
- budowę sieci szerokopasmowej w technologii bezprzewodowej (WiFi lub/i WiMAX lub/i LMDS lub/i LTE)
- dostawę zestawów komputerowych wraz z drukarkami.
Odpowiedź prawidłowa:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił warunki w przypadku realizacji usługi na podstawie kilku umów realizowanych na rzecz tego samego Zamawiającego (łączna wartość usługi nie mniejsza niż 600 000,00 PLN brutto) lub w przypadku realizacji usługi na podstawie kilku umów na rzecz dwóch Zamawiających, obejmującą wymagany zakres z rozbiciem na:
1) budowę sieci szerokopasmowej w technologii bezprzewodowej (WiFi lub/i WiMAX lub/i LMDS lub/i LTE)
Sieć szerokopasmowa, o której mowa wyżej, winna obejmować:
- przynajmniej 6 sztuk stacji dostępowych pracujących w technologii bezprzewodowej,
- przynajmniej 6 sztuk zarządzalnych przełączników sieci LAN,
- routera brzegowego posiadającego funkcjonalności firewall’a, antywirusa, antyspam oraz kontroli treści,
- systemów podtrzymania zasilania UPS,
- systemu zarządzania siecią bezprzewodową.
2) dostawę zestawów komputerowych wraz z drukarkami.
przy czym łączna suma zakresu 1) i 2) nie mniejsza niż 600 000,00 PLN brutto.
- Realizacji co najmniej jednej usługi spełniającej łącznie następujące warunki:
a) serwisowanie infrastruktury teleinformatycznej bazującej na technologii bezprzewodowej, składającej się z co najmniej z 6 punktów dostępowych typu punkt-wielopunkt,
b) serwisowanie sprzętu komputerowego będącego w użytkowaniu przez min. 40 użytkowników,
c) obsługa awarii sieci urządzeń aktywnych w trybie Gwarancji Świadczenia Usług (SLA) o parametrach: maksymalnie 24 godziny na usunięcie awarii w sieci bezprzewodowej oraz zapewnienie czasu reakcji serwisu na zgłoszenie (usterki, awarii) maksymalnie do 20 godzin od momentu jej zgłoszenia.
Czy Zmawiający uzna, że Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu wykazując się realizacją usługi realizowanej na podstawie kilku umów realizowanych na rzecz tego samego Zamawiającego lub kilku Zamawiających, które łącznie spełniają warunki:
a) serwisowanie infrastruktury teleinformatycznej bazującej na technologii bezprzewodowej, składającej się z co najmniej z 6 punktów dostępowych typu punkt-wielopunkt,
b) serwisowanie sprzętu komputerowego będącego w użytkowaniu przez min. 40 użytkowników,
c) obsługa awarii sieci urządzeń aktywnych w trybie Gwarancji Świadczenia Usług (SLA) o parametrach: maksymalnie 24 godziny na usunięcie awarii w sieci bezprzewodowej oraz zapewnienie czasu reakcji serwisu na zgłoszenie (usterki, awarii) maksymalnie do 20 godzin od momentu jej zgłoszenia.
Odpowiedź prawidłowa:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił warunki w przypadku realizacji usługi na podstawie kilku umów realizowanych na rzecz tego samego Zamawiającego lub w przypadku realizacji usługi na podstawie kilku umów na rzecz dwóch Zamawiających, obejmującą wymagany zakres z rozbiciem na:
1) - Serwisowanie infrastruktury teleinformatycznej bazującej na technologii bezprzewodowej, składającej się z co najmniej z 6 punktów dostępowych typu punkt-wielopunkt,
- Obsługa awarii sieci urządzeń aktywnych w trybie Gwarancji Świadczenia Usług (SLA) o parametrach: maksymalnie 24 godziny na usunięcie awarii w sieci bezprzewodowej oraz zapewnienie czasu reakcji serwisu na zgłoszenie (usterki, awarii) maksymalnie do 20 godzin od momentu jej zgłoszenia.
2) Serwisowanie sprzętu komputerowego będącego w użytkowaniu przez min. 40 użytkowników,
UWAGA! Zmiana terminu składania ofert
1) Pkt 9 w rozdziale VII (OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT) otrzymuje nowe brzmienie:
9. Opakowanie, o którym mowa w pkt 8 powinno być oznaczone następująco:
Oferta przetargowa
„Zaprojektowanie, wykonanie szerokopasmowej sieci dostępowej, dostawa sprzętu sieciowego i komputerowego oraz realizacja obowiązków Operatora Wykonawczego w ramach projektu
„E–integracja w Gminie Łodygowice – kontynuacja„
Nie otwierać przed 21.10.2013 r. - godzina 09:00
oraz opatrzone nazwą i dokładnym adresem wykonawcy.
2) Pkt 1 w rozdziale X (MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT) otrzymuje nowe brzmienie:
1. Oferty należy składać w terminie do dnia 21.10.2013 r. do godz. 09:00 w siedzibie Zamawiającego w Łodygowicach ul. Piłsudskiego 75, biuro obsługi klienta (parter).
3) Pkt 2 w rozdziale XII (TERMIN I TRYB OTWARCIA OFERT) otrzymuje nowe brzmienie:
- Otwarcie złożonych ofert nastąpi w dniu 21.10.2013 r. o godz. 09:00 w siedzibie Zamawiającego w Łodygowicach ul. Piłsudskiego 75, pok. nr 10 – parter.
Powyższe wyjaśnienia stają się integralną częścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Zmiany SIWZ wynikające z odpowiedzi udzielonej w dniu 04.09.2013 r. tracą ważność.
W pozostałym zakresie treść Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia nie ulega zmianie.
tekst ogłoszenia wysłanego do publikacji
tekst ogłoszenia po publikacji
Łodygowice, dn. 09 października 2013 r.
RIP-ZP/07/2013
Uwaga!! Wykonawcy zadali pytania!!
Dotyczy: „Zaprojektowanie, wykonanie szerokopasmowej sieci dostępowej, dostawa sprzętu sieciowego i komputerowego oraz realizacja obowiązków Operatora Wykonawczego w ramach projektu „E–integracja w Gminie Łodygowice – kontynuacja”, sprawa nr RIP-ZP/07/2013, Zamawiający Gmina Łodygowice
W oparciu o art. 38 ust.1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. 2013 poz. 907 ze zm.), Zamawiający udziela odpowiedzi na następujące pytania:
Dotyczy punktu 10 załącznika nr 9 do SIWZ:
a) Czy Zmawiający dopuści komputery wyposażone w dwa gniazda pamięci z obsługą do 8GB RAM?
b) Czy Zamawiający dopuści komputery z kartą WiFi zajmującą jeden z trzech dostępnych złączy PCIex1?
c) Czy Zamawiający dopuści monitory z częstotliwością odświeżania pionowego w zakresie 56-75Hz?
Odpowiedź: Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ.
Powyższe wyjaśnienia stają się integralną częścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Jednocześnie Zamawiający informuje iż, terminy składania i otwarcia ofert nie ulegają zmianie, tzn.:
termin składania ofert: do dnia 21 października 2013 roku do godz. 09.00,
oraz termin otwarcia ofert: 21 października 2013 roku o godz. 09.00.
Wójt Gminy
Andrzej Pitera
Łodygowice, dn. 25 listopada 2013 r.
RIP-ZP/07/2013
Zamawiający informuje na podstawie art. 92 ust. 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 poz. 907 ze zm.), że jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Wykonawcy:
Oferta Nr |
Złożona przez |
Cena oferty brutto |
Liczba uzyskanych punktów |
1 |
NextiraOne Polska Sp. z o.o. ul. Sienna 73, 00-833 Warszawa Oddział w Krakowie ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków |
1 063 998,99 zł |
100 |
Oferta spełnia wszystkie warunki określone w SIWZ, zawiera najniższą cenę i uzyskała najwyższą liczbę punktów.
W postępowaniu nie złożono innych ofert.
ŚRODKI OCHRONY PRAWNEJ
Od niniejszej decyzji przysługują środki ochrony prawnej określone w ustawie z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.) - Dział VI "Środki ochrony prawnej".
Termin zawarcia umowy zgodnie z art. 94 ust. 2 pkt 1a) Ustawy Prawo zamówień Publicznych.
Miejsce zawarcia umowy: Urząd Gminy Łodygowice.
Wójt Gminy
Andrzej Pitera
Informacje o dokumencie:
- Informację wprowawdził(a) do BIP: Andrzej Talik
- Data udostępnienia w BIP: 1970-01-01
- Informacja zaktualizowana przez: Andrzej Talik
- Data ostatniej aktualizacji: 2013-11-25 14:54:47
- Liczba odsłon: 942
- Historia dokumentu: